Akcje NIO spadają do najniższego poziomu od 52 tygodni, a rynek opcji sygnalizuje ruch o 8,8% po wynikach finansowych

NIO Inc. zakończyło poniedziałek spadkiem o 3,2% na poziomie 4,23 USD, wyrównując 52-tygodniowe minimum producenta pojazdów elektrycznych przed publikacją kwartalnych wyników zaplanowaną na wtorek. Akcje rozpoczęły sesję na poziomie 4,33 USD i nie zdołały się odbić.

SHANGHAI, 31 sierpnia 2026, 19:26 EDT

  • NIO zakończyło sesję spadkiem o 3,2% na poziomie 4,23 USD, co równa się 52-tygodniowemu minimum.
  • Rynki opcji wyceniają ruch o 8,76%, co odpowiada około 0,39 USD, po publikacji wyników.
  • Dostawy w drugim kwartale wzrosły o 49,4%, ale były niższe od dolnej granicy prognozy o 2 342 pojazdy.
  • NIO ma opublikować wyniki przed otwarciem rynku w USA we wtorek; telekonferencja firmy rozpocznie się o 08:00 EDT.

NIO Inc. zakończyło poniedziałek spadkiem o 3,2% na poziomie 4,23 USD, wyrównując 52-tygodniowe minimum producenta pojazdów elektrycznych przed publikacją kwartalnych wyników zaplanowaną na wtorek. Akcje rozpoczęły sesję na poziomie 4,33 USD i nie zdołały się odbić.

Zamknięcie daje minimalny margines na standardowy kwartał. Rynki opcji sugerowały ruch o 8,76%, co odpowiada około 0,39 USD po raporcie. Na podstawie ceny zamknięcia z poniedziałku przekłada się to na przedział około 3,84–4,62 USD. To nie jest prognoza.

Wolumeny obrotu były wysokie – wymieniono 45,42 mln ADS, o 74% więcej niż średnia 26,06 mln. NIO spadło o 8,6% w ciągu sześciu sesji od 21 sierpnia.

.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”]{box-sizing:border-box;width:100%;max-width:100%;min-width:0;overflow-x:auto;margin:1.25rem 0;padding:1rem;border:1px solid #334155;border-radius:16px;background:#0b1220;color:#e5edf7;color-scheme:dark light;font:14px/1.45 system-ui,-apple-system,BlinkMacSystemFont,”Segoe UI”,sans-serif} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”] {box-sizing:border-box} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”] h3{margin:0 0 .2rem;font-size:1.05rem;line-height:1.3;color:#f8fafc} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”] p{margin:.25rem 0;color:#aebed0} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”] svg{display:block;width:100%;max-width:100%;height:auto;margin:.75rem 0} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”] .src{font-size:.78rem;color:#94a3b8} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”] a{color:#7dd3fc} @media(max-width:480px){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”]{padding:.75rem}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”] h3{font-size:.98rem}} @media(prefers-color-scheme:light){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”]{background:#f8fafc;color:#172033;border-color:#cbd5e1}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”] h3{color:#0f172a}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-six-session-price”] p{color:#475569}}

NIO spadło o 8,6% w ciągu sześciu sesji

Cena zamknięcia NYSE, dolary amerykańskie. Stan na .

NIO closing prices from August 21 through August 31, 2026 A line chart shows NIO falling from 4 dollars 63 cents on August 21 to 4 dollars 23 cents on August 31, with five intervening closes.$4.65$4.45$4.25Aug 21Aug 242526272831 $4.63$4.23 Six-session change: -8.6%

Źródła: historyczne zamknięcia Stock Analysis; Google Finance za 31 sierpnia.

Spadek akcji następuje pomimo szybkiego wzrostu liczby dostarczonych pojazdów. NIO przekazało 107 658 pojazdów w drugim kwartale, co oznacza wzrost o 49,4% rok do roku. Niemniej jednak wynik był niższy od minimalnej prognozy zarządu wynoszącej 110 000 sztuk o 2 342 pojazdy.

.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”]{box-sizing:border-box;width:100%;max-width:100%;min-width:0;overflow-x:auto;margin:1.25rem 0;padding:1rem;border:1px solid #334155;border-radius:16px;background:#0b1220;color:#e5edf7;color-scheme:dark light;font:14px/1.45 system-ui,-apple-system,BlinkMacSystemFont,”Segoe UI”,sans-serif} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”] {box-sizing:border-box} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”] h3{margin:0 0 .2rem;font-size:1.05rem;line-height:1.3;color:#f8fafc} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”] p{margin:.25rem 0;color:#aebed0} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”] svg{display:block;width:100%;max-width:100%;height:auto;margin:.75rem 0} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”] .src{font-size:.78rem;color:#94a3b8} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”] a{color:#7dd3fc} @media(max-width:480px){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”]{padding:.75rem}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”] h3{font-size:.98rem}} @media(prefers-color-scheme:light){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”]{background:#f8fafc;color:#172033;border-color:#cbd5e1}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”] h3{color:#0f172a}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-q2-delivery-gap”] p{color:#475569}}

Wolumen w Q2 rósł szybko, ale nie osiągnął prognozy

Pojazdy dostarczone w kwartale zakończonym 30 czerwca 2026.

NIO second-quarter deliveries against company guidance NIO delivered 107,658 vehicles compared with guidance of 110,000 to 115,000. Deliveries increased 49.4 percent from a year earlier.ActualGuidance107,658110,000–115,0002,342 below guidance floor +49.4% year over year

Źródło: NIO, 1 lipca 2026.

Analitycy prognozują przychody na poziomie około 4,95 mld USD oraz stratę 0,05 USD na ADS. Przychody w tym samym okresie rok wcześniej wyniosły 2,63 mld USD. Własne prognozy NIO mieściły się w przedziale od 32,78 mld RMB do 34,44 mld RMB.

Marża stanie się ważniejsza niż wolumen. Marża na pojazdach wzrosła do 18,8% w pierwszym kwartale, z 18,1% pod koniec 2025 roku i w porównaniu do 10,2% rok wcześniej. Dyrektor finansowy Stanley Yu Qu zauważył, że wzrosła ona „z kwartału na kwartał przez cztery kolejne kwartały.” wyniki NIO za pierwszy kwartał

.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”]{box-sizing:border-box;width:100%;max-width:100%;min-width:0;overflow-x:auto;margin:1.25rem 0;padding:1rem;border:1px solid #334155;border-radius:16px;background:#0b1220;color:#e5edf7;color-scheme:dark light;font:14px/1.45 system-ui,-apple-system,BlinkMacSystemFont,”Segoe UI”,sans-serif} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”] *{box-sizing:border-box} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”] h3{margin:0 0 .2rem;font-size:1.05rem;line-height:1.3;color:#f8fafc} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”] p{margin:.25rem 0;color:#aebed0} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”] svg{display:block;width:100%;max-width:100%;height:auto;margin:.75rem 0} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”] .src{font-size:.78rem;color:#94a3b8} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”] a{color:#7dd3fc} @media(max-width:480px){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”]{padding:.75rem}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”] h3{font-size:.98rem}} @media(prefers-color-scheme:light){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”]{background:#f8fafc;color:#172033;border-color:#cbd5e1}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”] h3{color:#0f172a}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”nio-margin-staircase”] p{color:#475569}}

Marża na pojazdach niemal się podwoiła

Zgłoszona marża na pojazdach; Q2 2026 to kolejny test.

NIO vehicle margin from first-quarter 2025 through first-quarter 2026 Vehicle margin rose from 10.2 percent in first-quarter 2025 to 18.1 percent in fourth-quarter 2025 and 18.8 percent in first-quarter 2026. Second-quarter 2026 is not yet reported.10.2%18.1%18.8%? Q1 2025Q4 2025Q1 2026Q2 2026reports Sept. 1

Źródła: wyniki NIO za Q1 2026; wyniki NIO za 2025.

Ekspansja zmieniła równanie zysków. Przychody za pierwszy kwartał wyniosły 25,53 mld RMB. Środki pieniężne, środki pieniężne z ograniczeniami i inwestycje wyniosły 48,2 mld RMB. NIO odnotowało dodatni nie-GAAP-owy zysk operacyjny.

Dostawy lipcowe są najnowszym wskaźnikiem popytu. NIO dostarczyło 35 934 pojazdy, co oznacza wzrost o 71% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Większość pochodziła z głównej marki – 20 008 sztuk. ONVO odpowiadało za 10 155 dostaw, a firefly za 5 771.

Zakres wycen jest szeroki. Spośród dwóch analityków obserwowanych przez Google Finance, opinie są podzielone między kupno a trzymanie. Ich konsensus cenowy to 6,50 USD, co oznacza 53,7% premii względem ceny zamknięcia z poniedziałku. Jednak ograniczony zasięg analityków ma mniejsze znaczenie w porównaniu do wtorkowych raportów o marży i prognozach.

NIO ma opublikować wyniki przed otwarciem rynku w USA 1 września, a zarząd zaplanował telekonferencję na 08:00 EDT. Kolejny tydzień zależeć będzie od tego, czy wzrost dostaw utrzyma marżę i zysk operacyjny.

Ryzyka: Szybka erozja marży jest możliwa z powodu konkurencji cenowej na chińskim rynku pojazdów. Ostatnie poprawy mogą zostać osłabione przez mniej korzystny miks produktowy. NIO pozostaje narażone na wyzwania związane z realizacją, potrzeby finansowania, wahania kursów walut i ryzyka ADR notowanych w USA.

Akcje Marvell spadają o 10,3%, tracąc 22 miliardy dolarów z powodu opóźnienia przychodów od Google do 2029 roku
Previous Story

Akcje Marvell spadają o 10,3%, tracąc 22 miliardy dolarów z powodu opóźnienia przychodów od Google do 2029 roku