
Oracle Corporation spadł o 3,08% do 146,20 USD przed wtorkowym otwarciem. Ruch ten nastąpił po raporcie o kolejnej szerokiej rundzie zwolnień.
Pracownicy pełnoetatowi; scenariusz poglądowy, nie wytyczne firmy
Źródła: Oracle 2026 Form 10-K; raport Moneycontrol. Ostatnia karta zakłada, że wszystkie zgłoszone cięcia są dodatkowe.
Rzeczywiste wyniki Oracle za rok fiskalny 2026 i oczekiwania finansowania na 2027, mld USD
Wydatki kapitałowe to przepływy operacyjne pomniejszone o wolne przepływy pieniężne. Finansowanie to oczekiwane przez Oracle środki z długu i kapitału. Źródło: wyniki Oracle za rok fiskalny 2026.
· dolary amerykańskie
Źródło: dane rynkowe Yahoo Finance z jednej minuty. Notowania po godzinach mogą być płytkie i mogą się zmienić przed kolejnym otwarciem.
Wytyczne spółki w porównaniu z poprzednim kwartałem; dolary amerykańskie
Źródło: komunikat HPE za drugi kwartał fiskalny, 1 czerwca 2026. Wzrost środkowego punktu obliczony na podstawie zgłoszonych danych.
Roczny wzrost przychodów i marży operacyjnej za Q2 FY2026
Źródło: komunikat HPE za drugi kwartał fiskalny. Długość słupków porównuje zgłoszone tempo wzrostu, a nie wielkość segmentu.
Szesnaście ocen opublikowanych w ciągu ostatnich trzech miesięcy
Źródło: zestawienie ocen analityków Google Finance, dostęp 1 września 2026.
Cena zamknięcia NYSE, dolary amerykańskie. Stan na .
A line chart shows NIO falling from 4 dollars 63 cents on August 21 to 4 dollars 23 cents on August 31, with five intervening closes.$4.65$4.45$4.25Aug 21Aug 242526272831 $4.63$4.23 Six-session change: -8.6%Źródła: historyczne zamknięcia Stock Analysis; Google Finance za 31 sierpnia.
Pojazdy dostarczone w kwartale zakończonym 30 czerwca 2026.
NIO delivered 107,658 vehicles compared with guidance of 110,000 to 115,000. Deliveries increased 49.4 percent from a year earlier.ActualGuidance107,658110,000–115,0002,342 below guidance floor +49.4% year over yearŹródło: NIO, 1 lipca 2026.
Zgłoszona marża na pojazdach; Q2 2026 to kolejny test.
Vehicle margin rose from 10.2 percent in first-quarter 2025 to 18.1 percent in fourth-quarter 2025 and 18.8 percent in first-quarter 2026. Second-quarter 2026 is not yet reported.10.2%18.1%18.8%? Q1 2025Q4 2025Q1 2026Q2 2026reports Sept. 1Źródła: wyniki NIO za Q1 2026; wyniki NIO za 2025.
| Wskaźnik | Marvell | Punkt odniesienia |
|---|---|---|
| Forward P/E | 58,41× | Broadcom 32,15× |
| Szacowany zysk na akcję FY2027 | $4,20 | $4,04 trzy miesiące temu |
| Szacowany zysk na akcję FY2028 | $6,69 | $6,13 trzy miesiące temu |
| Rekomendacje | 30 Kupuj · 7 Przeważaj | 6 Trzymaj · 0 Sprzedaj |
| Przedział cen docelowych | $211,97–$400 | Mediana $295 |
Pobito: Przychód był o 39 mln USD powyżej wcześniejszej prognozy. Skorygowany zysk na akcję $0,94 przewyższył konsensus $0,93.
Prognoza: Środek przedziału przychodów na III kwartał oznacza około 15% wzrostu kw/kw.
Rozbieżność: Umowa z Google może wesprzeć do 120 mld USD skumulowanych przychodów z produktów niestandardowych, ale najsilniejszy wkład oczekiwany jest dopiero w roku fiskalnym 2029.
Piątkowy spadek usunął około 22,3 mld USD wartości kapitału, mimo że kwartalny przychód wzrósł o 37%. Kluczowe pytanie to czas: Marvell musi szybko przekształcić programy Google i innych hiperskalerów w przychody, aby uzasadnić wskaźnik forward earnings około 82% wyższy niż Broadcom.
Chmura plus core data center dostarczyły 61% przychodów.
| Metryka | Q3 2026 |
|---|---|
| Przepływy operacyjne | 25,39 mld USD |
| Wydatki kapitałowe | 7,10 mld USD |
| Skorygowany wolny przepływ gotówki | 18,30 mld USD |
| Gotówka i inwestycje | 30,20 mld USD |
| Sygnał | Wartość |
|---|---|
| Kupuj / Trzymaj / Sprzedaj | 30 / 1 / 0 |
| Średni cel | 1 556,55 USD |
| Implikowany wzrost | 66,9% |
| Zakres celów | 1 100–2 200 USD |
| Test | Obecne dowody | Wnioski inwestorów |
|---|---|---|
| Ceny | 86% prognozowana marża brutto Q4 | Trwałość ważniejsza niż kolejny nagłówek o rekordzie |
| Udział AI | HBM4 wysyłany w dużych ilościach | Wspiera koncentrację wysokomarżowych centrów danych |
| Podaż | Rywale planują duże zwiększenie mocy | Zwiększa ryzyko cyklu w średnim terminie |
| Gotówka | 18,3 mld USD skorygowanego FCF w Q3 | Finansuje ekspansję bez krótkoterminowego obciążenia bilansu |
● Szybsze zwiększanie mocy przez rywali
● Korekta zapasów klientów AI
● Zakłócenia pracy w Tajwanie
● Opóźnienia w kwalifikacji lub wydajności HBM
Następny potwierdzony katalizator: wyniki finansowe Q4, 30 września po zamknięciu rynku w USA.
Postęp certyfikacji wobec ryzyka marży, gotówki i pracy
Dane rynkowe: 28 sierpnia 2026, 16:00 EDT
Dane programowe do 29 sierpnia 2026, 09:48 EDT
Przychody grupy wzrosły o 8%. Straty w segmencie komercyjnym się zmniejszyły, ale dział nadal stracił 322 mln USD.
| Miara | Najnowsze |
|---|---|
| Wartość rynkowa | $165,84 mld |
| Zakres 52-tygodniowy | $176,77–$254,35 |
| Pozycja w zakresie | 42,6% |
| Wolne przepływy pieniężne II kw. | $631 mln |
| Wolne przepływy pieniężne II kw. 2025 | -$200 mln |
| Zadłużenie, 30 czerwca | $45,9 mld |
| Zadłużenie, 31 marca | $47,2 mld |
| Pokrycie analityków | 32 oceny* |
*Dostępne źródło podało liczbę, nie wiarygodny podział rekomendacji; nie wyciągnięto konsensusu.
777X stanowi około jedną dziesiątą jednostek komercyjnego portfela zamówień. Czyste zakończenie certyfikacji może poprawić miks dostaw i konwersję gotówki. Kolejne opóźnienie utrzymałoby ryzyko zapasów i rekompensat dla klientów na wysokim poziomie.
Ustalenia FAA, poprawki testów w locie, ograniczenia dostawców i przerwa w pracy mogą przesunąć termin dostaw. Rentowność programu nie jest ujawniana, więc wolumen portfela nie przekłada się bezpośrednio na zyski.
Źródła: Wyniki Boeinga za II kw. · Aktualizacja Boeing 777-9 · Raport o pracy Reuters · Zamknięcie MarketWatch
| Spółka | Zmiana na zamknięciu | Sygnał rynkowy |
|---|---|---|
| Marvell | −10,39% | Ekonomia umowy z Google |
| Nvidia | −4,59% | Reset marży |
| Intel | −2,83% | Test finansowania/foundry |
| AMD | −2,34% | Ponowna wycena sektora |
| Konsensus | Trzymaj |
| Rekomendacje | 5 Kup · 24 Trzymaj · 2 Sprzedaj |
| Średni cel | 116,84 USD |
| Implikowany wzrost | +30,6% |
| Zakres celów | 80–200 USD |
Źródła: dane rynkowe na zamknięcie 28 sierpnia; Intel Newsroom; Reuters; konsensus analityków zaktualizowany 28 sierpnia 2026.
ASX 200 zakończył burzliwy tydzień sezonu wyników 0,37% wyżej. Dicker Data przewodził piątkowemu odbiciu technologii, ale uporczywa inflacja, 5,09% rentowności 10-letnich obligacji i przyszłotygodniowy PKB utrzymują ryzyko długoterminowe w centrum uwagi.
| Spółka | Piątek | Zweryfikowany katalizator |
|---|---|---|
| Dicker Data | +20,7% | EBITDA H1 +37,3%; przebite prognozy; wartość AI wystawiona powyżej 50 mln AUD |
| Pantoro Gold | +5,9% | Siła sektora złota przed późniejszą globalną wyprzedażą |
| Xero | +4,8% | Odbicie oprogramowania |
| PEXA | −17,4% | Prognoza na FY27 wskazała na wolniejszą aktywność na rynku nieruchomości |
| WAM Capital | −18,5% | Strata 125,9 mln AUD i obniżka dywidendy |
Aukcja otwarcia ASX; ciągły handel około 09:59:45.
11:30 AESTWskaźniki gospodarcze, eksploracja minerałów i agregaty finansowe RBA.
Bilans płatniczy i finanse publiczne.
16:30 AESTIndeks cen surowców RBA.
Rachunki narodowe za II kwartał: PKB, konsumpcja, inwestycje, dochód i oszczędności.
Międzynarodowy handel towarami za lipiec.
Bilans RBA. Obserwuj zamknięcie tygodnia wobec 9 128 i 9 038.
Wyniki sezonu przekraczają branżę oprogramowania; PKB pokazuje odporny prywatny popyt bez kolejnego szoku inflacyjnego; ruda żelaza stabilizuje się i poziom 9 128 zostaje odzyskany.
Dane PKB lub płac wzmacniają ryzyko zacieśnienia polityki RBA; światowe rentowności pozostają wysokie po jastrzębim zwrocie Fed; poziom 9 038 pęka i indeks wraca do 9 000.
9 038 Zamknięcie czwartkowe / pierwsze wsparcie
9 128 Zamknięcie środowe / pierwszy opór
9 272 Rekordowe zamknięcie 6 sierpnia
Sobota, 29 sierpnia 2026 · Zaktualizowano 08:55 SGT (UTC+8) · Główne azjatyckie giełdy kasowe zamknięte
Źródła: Reuters/LSEG Rynki Azji · Indeksy Hang Seng · Reuters zamknięcie Indie · Szczegóły zamknięcia Japonii
TAIEX z Tajwanu wzrósł w piątek o 0,8%, a TOPIX w Japonii wzrósł o 0,72% po tym, jak prognoza Nvidii potwierdziła popyt na infrastrukturę AI.
TOPIX wyprzedził Nikkei; Advantest zyskał 1,9%, Taiyo Yuden 3,9% i Terra Drone 12,4% na zamknięciu w piątek.
Nifty IT skoczył w piątek o 3,5%, ale szersze indeksy Nifty i Sensex straciły odpowiednio 0,3% i 0,4% w ciągu tygodnia.
KOSPI spadł w piątek o około 1,8% wraz z osłabieniem impetu chipów; narracja o boomie eksportowym w tygodniu spotyka się z polityczną stopą 3,0%.
CSI 300 stracił w piątek 0,46%. Drugi miesiąc oficjalnego PMI produkcyjnego poniżej 50 utrzyma ryzyko popytu krajowego na uwadze.
Rentowność dwuletnich obligacji USA wzrosła do 4,35% po przemówieniu szefa Fed; wyższe stopy dyskontowe to natychmiastowe ryzyko wyceny dla azjatyckiej technologii.
Źródła: Reuters Korea ankieta · AP podsumowanie stóp
Źródła: Reuters/LSEG · Reuters rupia · Reuters przepływy funduszy
Produkcja przemysłowa Japonii + sprzedaż detaliczna
Konsensus: produkcja +3,5% r/r; sprzedaż detaliczna +3,1% r/r. Rynek kasowy TSE otwiera się o 09:00 JST / 08:00 SGT.
Oficjalne PMI Chin
Ankieta Reuters: produkcja 49,6, wzrost z 49,2 ale wciąż spadek. Szanghaj i Shenzhen otwierają się o 09:30 CST.
PKB Indii kwiecień–czerwiec
Ankieta Reuters: 7,1% r/r, spadek z 7,8%. Regularny handel NSE/BSE zaczyna się o 09:15 IST / 11:45 SGT.
Handel Korei Południowej w sierpniu
Ankieta Reuters: eksport +62,6% r/r; nadwyżka handlowa 30,74 mld USD. KRX otwiera się o 09:00 KST / 08:00 SGT.
CPI Korei Południowej
Konsensus: 3,2% r/r wobec 2,8% w lipcu. Obserwuj wona, wyceny chipów oraz oczekiwania na kolejny ruch Banku Korei.
Źródła: ING Azjatycki nadchodzący tydzień · Reuters ankieta PMI Chin · Reuters ankieta PKB Indii · Kalendarz JPX
PMI Chin zbliża się do 50, eksport Korei potwierdza siłę cyklu AI, a szerokość rynku Japonii pozostaje większa niż pojedynczy handel chipami.
Rentowności w USA i Azji ponownie rosną, Chiny pozostają w recesji a lewarowane pozycje technologiczne przyspieszają realizację zysków w Korei i Tajwanie.
CSI 300 około 4 600; reakcja KOSPI na dane handlowe; czy TOPIX nadal będzie przewyższać Nikkei po ponownym otwarciu rynków.
Wyniki fundamentalne przebiły prognozy, ale nie spełniły wygórowanych oczekiwań wobec AI. Prognoza przychodów na III kwartał przekroczyła konsensus o ok. 4%, podczas gdy środkowa wartość marży brutto non-GAAP spada o 90 punktów bazowych kwartał do kwartału.
| Wskaźnik | II kw. 2026 | II kw. 2027 | r/r |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,006 mld USD | 2,739 mld USD | +36,5% |
| Zysk operacyjny GAAP | 290,1 mln USD | 459,7 mln USD | +58,5% |
| Marża brutto GAAP | 50,4% | 53,1% | +270 pb |
| Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej | — | 605,5 mln USD | — |
| Wskaźnik | Środek przedziału prognozy | Konsensus | Premia |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,15 mld USD | 3,03 mld USD | +4,0% |
| Skorygowany EPS | 1,10 USD | 1,07 USD | +2,8% |
| Marża brutto non-GAAP | 58,0% | — | −90 pb kw./kw. |
Środek przedziału przychodów oznacza ok. 15% wzrost kwartał do kwartału.
Obserwuj: wdrożenia układów niestandardowych, popyt na rozwiązania optyczne, koncentracja klientów, podaż, konwersja marży brutto i zwroty gotówkowe.
| Operacyjny ARR | $1,0 mld |
| Zakontraktowany ARR 2026 | $4,0 mld |
| Moce IT na 2026 | ~0,3 GW |
| Cel mocy IT na 2027 | ~0,8 GW |
| Ostatnie przychody / MW | >$20 mln |
| Przedpłaty klientów | 45–55% nakładów na GPU |
| Wskaźnik | FY25 | FY26 | Zmiana |
|---|---|---|---|
| Przychody ogółem | $501,0 mln | $707,0 mln | +41,1% |
| Przychody z AI Cloud | $16,4 mln | $128,8 mln | +685% |
| Skorygowana EBITDA | $269,7 mln | $245,7 mln | -8,9% |
| Zysk/(strata) netto | $86,9 mln | -$702,6 mln | NM |
| Zamknięcie regularne | $40,53 |
| Po godzinach | $38,11 |
| Implikowana zmiana wartości | ~-$865 mln |
| Zakres 52-tygodniowy | $22,63–$76,87 |
| Rekomendacje | 7 Kupuj / 2 Trzymaj / 1 Sprzedaj |
| Średni cel | $77,44 |
Obejrzyj: kwartalna skorygowana EBITDA spadła o 67,7% kw/kw, ponieważ koszty zatrudnienia i platformy pojawiły się przed wzrostem przychodów. Przychody odroczone wygenerowały $1,722 mld kwartalnych operacyjnych przepływów pieniężnych.
Londyn zakończył sesję umiarkowanie wyżej, ale jastrzębie przemówienie prezesa Fed Kevina Warsha podniosło rentowność 10-letnich obligacji brytyjskich powyżej 5,05% i ograniczyło wzrost pod koniec sesji.
Średnie spółki również zakończyły na plusie, 52,76 punktu poniżej sesyjnego maksimum 25 000.
Hargreaves Lansdown ↗Ostrzeżenie Warsha przed inflacją wzmocniło globalny impuls wyższych stóp procentowych na dłużej.
Trading Economics ↗Przywództwo było spójne: SSE, Severn Trent i National Grid wszystkie zyskały, podczas gdy spółki obronne były najbardziej wyprzedawane wśród blue chipów.
Pełna tabela FTSE 100 ↗Prezes Fed powiedział, że inflacja pozostaje podwyższona i stopy mogą wymagać podwyżki, co podniosło globalne rentowności obligacji skarbowych i dolara.
FTSE 100 zamknął się na poziomie 10 820,77, nadal 24,22 punktu poniżej śródsesyjnego maksimum, mimo że zakończył na plusie.
Zweryfikowana faza crossing na cenie zamknięcia LSE trwała od 16:35:01 do 16:40:00, umożliwiając elektroniczne transakcje po cenie zamknięcia.
SSE było najjaśniejszym liderem sesji wśród dużych spółek. Severn Trent zyskał 1,68%, a National Grid dodał 1,21%, wzmacniając defensywny temat przepływów pieniężnych.
Investec, HSBC i Standard Chartered wszystkie zyskały, ponieważ podwyższone rentowności wspierały perspektywy zysków sektora.
BAE i Babcock spadły po doniesieniach, że Ministerstwo Finansów może zrezygnować z celu, aby wydatki na obronność osiągnęły 3% PKB do 2030 roku.
Spółki użyteczności publicznej utrzymują przewagę, funt pozostaje słaby, a FTSE 100 zamienia 10 845 z oporu na wsparcie po przebiciu.
Globalne rentowności nadal rosną, słabość sektora obronnego się pogłębia, a indeks traci minimum sesyjne 10 792 po ponownym otwarciu.
Kalendarz: giełda LSE jest zamknięta w poniedziałek, 31 sierpnia, z powodu letniego święta bankowego. Następna regularna sesja SETS ma się rozpocząć we wtorek, 1 września, o 08:00 BST. Ryzyko luki jest zatem wyższe niż podczas standardowego nocnego zamknięcia.
NASDAQ PO GODZINACH · AKTYWNY NA POCZĄTKU SESJI
Nvidia zakończyła handel po godzinach 0,14% powyżej kursu zamknięcia gotówkowego, podczas gdy Marvell zakończył 0,06% niżej. SPY, QQQ i IWM pozostały w granicach 0,03% od swoich zamknięć. Spokojne przekazanie nie naprawiło piątkowej słabej szerokości rynku ani szoku stóp, który wywarł presję na małe spółki i producentów chipów.
Obserwowane 19:27–20:00 EDT (UTC−4), 28 sierpnia. NVDA i MRVL to ostateczne notowania po godzinach; notowania ETF to ostatnio wyświetlane. IWM było bez zmian na poziomie $295,75 o 19:30. Ceny rozszerzonych godzin mogą charakteryzować się niższą płynnością i szerszymi spreadami.
NVDA po godzinach · MRVL po godzinach · SPY po godzinach · QQQ po godzinach · IWM po godzinach
NYSE: 1,77 spadków na wzrost, 167 nowych maksimów i 107 nowych minimów. Nasdaq: 1 494 wzrosty wobec 3 272 spadków; 51 nowych maksimów wobec 120 nowych minimów. Całkowity wolumen na giełdach USA wyniósł 15,68 miliarda akcji, blisko 20-dniowej średniej 15,8 miliarda.
Stopy, nie zmienność, były ostrzeżeniem. Dwuletnie wzrosły o 11,8 pb do 4,348%, a dziesięcioletnie wzrosły o 5,9 pb do 4,721%, podczas gdy VIX pozostał nisko przy 14,45.
Dwuletnie zanotowały największy dzienny wzrost rentowności od marca. Wystąpienie Warsha podniosło prawdopodobieństwo wrześniowej podwyżki wyceniane przez rynek do około 58% z 35% przed przemówieniem.
Rentowność 10-letnich · Cboe VIX · Reuters podsumowanie cross-asset
Nvidia utrzymuje się powyżej $217,55, Marvell odzyskuje $216,62, rentowność dziesięcioletnich cofa się z 4,72%, a szerokość w poniedziałek poprawia się poza megakapami.
Marvell testuje swoje minimum po godzinach $215,82, IWM przebija piątkowe minimum $295,67, a rentowność dziesięcioletnich wybija się powyżej 4,75% przed Broadcom i payrolls.
NVDA $217,86; MRVL $216,48; SPY $769,27; QQQ $716,23; IWM $295,75; dwuletnie 4,348%; dziesięcioletnie 4,721%.
AUSTRALIA • AKCJE GOTÓWKOWE • AKTYWNE
Technologia, banki i energia poprowadziły indeks w górę na ostatnie pół godziny. Dicker Data i Xero prowadziły wzrosty; PEXA i WAM pozostały najbardziej wyrazistymi ofiarami wyników tego dnia.
S&P/ASX 200
Opóźniony podgląd • 14:30 AEST • poprzednie zamknięcie 9 038,2
AUD / USD
Około 71,99¢ USD • 14:30 AEST
REŻIM RYNKOWY
Wzrosty w oprogramowaniu i bankach; spadki w dobrach podstawowych i nieruchomościach.
UWAGA NA ZAMKNIĘCIE
Utrzymanie późnego odbicia ma znaczenie po czwartkowym spadku o 0,98%.
| Akcja | Ruch | Dlaczego to ważne |
|---|---|---|
| DDR Dicker Data | ~+16% | Na rekordowych poziomach o 13:55; EBITDA powyżej oczekiwań o 10,8% i prognoza na FY26 przewyższyła oczekiwania. |
| XRO Xero | +7,62% | Poprowadziła odbicie w oprogramowaniu po dużych nocnych wzrostach amerykańskich spółek technologicznych. |
| SBM St Barbara | +20,0% | 500 mln AUD zysku z dezinwestycji i pierwsza w historii w pełni frankowana dywidenda 5¢ odmieniły obraz bilansu. |
| 360 Life360 | +5,01% | Dołączyła do szerokiego rajdu w oprogramowaniu. |
DDR/SBM: 13:55/13:02 AEST. XRO/360: 11:29 AEST. Ceny i ruchy to opóźnione podglądy, nie wartości zamknięcia.
| Akcja | Ruch | Katalizator |
|---|---|---|
| PXA PEXA | −18,36% | Prognozy przychodów i marż na FY27 znacznie poniżej szacunków brokerów; niższe wolumeny transferów i przegląd IPART zwiększają ryzyko. |
| WAM WAM Capital | −16,2% | Cel dywidendy na FY27 obniżony o 48% do 8¢ z powodu spadku rezerwy zysków. |
| INA Ingenia | −4,94% | Spółki nieruchomościowe nadal wśród najsłabszych. |
| PPT Perpetual | −3,46% | Słabość usług finansowych utrzymywała się. |
Wszystkie ruchy obserwowane w godzinach 11:13–11:29 AEST i wyraźnie opóźnione.
Indeks pozostawał 0,5% wyżej o 14:30 AEST, utrzymując się blisko górnych poziomów sesji po skoku Dicker Data o 13:55. Odbicie rozszerzyło się z oprogramowania na banki i energię, podczas gdy sektory konsumenckie pozostawały słabe.
Zamknięcie powyżej 9 080 odrobiłoby około połowy czwartkowego spadku. Utrzymująca się siła w finansach i oprogramowaniu może zrównoważyć wpływ wrażliwych na stopy procentowe nieruchomości i spółek konsumenckich.
Rajd jest w dużej mierze napędzany nagłówkami, a rozproszenie jest skrajne. Słaba aukcja, rosnące oczekiwania stóp lub realizacja zysków w oprogramowaniu mogą zmienić silne odbicie śródsesyjne w stonowane zamknięcie.
Tło inflacyjne w Australii utrzymuje ryzyko zaostrzenia polityki RBA; aukcja zamknięcia może wzmocnić ruchy pojedynczych spółek raportujących wyniki.
AZJATYCKA SESJA PÓŹNA · PIĄTEK, 28 SIERPNIA 2026
Tajwan, Japonia i Indie zakończyły wyżej, podczas gdy kompleks chipowy Korei zanurkował. KASE Global pozostaje jedyną zweryfikowaną sesją azjatyckich akcji z możliwością egzekucji w tym zestawieniu.
Ekspozycja na AI opłaciła się w Tajwanie, Japonii i Indiach, ale ten sam motyw wzmocnił realizację zysków w Korei.
Indie wzrosły przy spadkach w 10 z 16 sektorów; Chiny kontynentalne i Korea zamknęły się na minusie mimo wzrostów gdzie indziej.
Kevin Warsh powiedział, że inflacja jest zbyt wysoka i stopy mogą wymagać podwyżki. Rentowności w USA wzrosły, podczas gdy KASE Global kontynuował handel zagranicznymi akcjami.
Ostatnie opublikowane wartości KASE z 28 sierpnia, pobrane o 20:52 ALMT. Strona instrumentu NVDA_KZ została ostatnio zaktualizowana o 16:23 ALMT i odnotowała ostatnią transakcję o 16:02:36; są to historyczne obserwacje z tego samego dnia, a nie aktualne notowania wykonawcze. Oficjalna tablica KASE Global ↗
Wzrost IT w Indiach ukrył słabą szerokość sektorową, podczas gdy główny indeks Korei oparty na chipach zakończył trzydniowy rajd największym spadkiem w regionie.
Ostrzeżenie Warsha dotyczące inflacji przesunęło natychmiastowe ryzyko z rozrzutu zysków na przeszacowanie polityki. Reuters relacja z polityki USA ↗
Zamknięcie regularne: 26 sierpnia o 16:00:01 EDT. Notowanie po godzinach: 18:03:50 EDT. Całkowity wzrost względem poprzedniego zamknięcia: 5,65%.
Od ceny po godzinach, górna granica opcji dawała 6,2% potencjału wzrostu. Dolna granica oznaczała 13,1% spadku. Skew pokazuje, jak środowy późny rajd wyczerpał większość ruchu wzrostowego.
Ostatni sygnał opcyjny opublikowany 24 sierpnia 2026; zakres przeliczony od ceny zamknięcia z 26 sierpnia.
| Metryka | Oczekiwanie / prognoza | Zmiana |
|---|---|---|
| Konsensus przychodów | 2,71 mld USD | ≈+35% r/r |
| Konsensus skorygowanego EPS | 0,93 USD | +38,8% r/r |
| Prognoza przychodów firmy | 2,70 mld USD ±5% | +11,7% k/k (środek przedziału) |
| Prognoza skorygowanego EPS | 0,93 USD ±0,05 USD | 0,88–0,98 USD |
| Marża brutto non-GAAP | 58,25%–59,25% | 58,9% w I kwartale |
| Rozwodniona liczba akcji | Oczekiwane 915 mln | Prognoza firmy |
Przychody za I kwartał fiskalny wyniosły rekordowe 2,418 mld USD. Skorygowany zysk netto non-GAAP osiągnął 718 mln USD, a przepływy pieniężne z działalności operacyjnej rekordowe 638,8 mln USD.
| Miara | Wartość | Wniosek |
|---|---|---|
| P/E z ostatnich 12 miesięcy | 84,2× | Premia zostawia mało miejsca na słabą prognozę |
| Kapitalizacja rynkowa na zamknięciu / przychody II kwartału | 81,3× | Jeden kwartał, nie mnożnik roczny |
| Roczny wskaźnik cena/sprzedaż za II kwartał | ≈20,3× | Zakłada powtórzenie kwartału |
| Roczny cel Yahoo | 266,36 USD | +4,9% względem ceny po godzinach |
| Cel Susquehanna | 265 USD | Pozytywny; +4,3% względem po godzinach |
| Cel Rosenblatt | 300 USD | Kupuj; +18,1% względem po godzinach |
Migawka ceny, P/E i konsensusu celów: 26 sierpnia 2026, 18:03:50 EDT. Najnowsze cele domów maklerskich zgłoszono 25 sierpnia.
Google może kupić akcje warrantowe po 206,58 USD. Większość nabywa się tylko po osiągnięciu progów zakupowych do roku fiskalnego 2033. Rozwodnienie jest więc powiązane z konwersją sprzedaży.
| Firma | Ruch sesyjny | P/E z ostatnich 12 miesięcy |
|---|---|---|
| Marvell | +1,97% | 84,2× |
| Nvidia | −1,52% | 31,9× |
| Broadcom | −0,33% | 97,6× |
| AMD | +0,36% | 123,6× |
Marvell plasuje się między Nvidią a konkurentami z wyższymi mnożnikami custom-compute. Wyniki muszą potwierdzić wzrost optycznych sieci i pipeline custom-silicon.
Dane o zamknięciu konkurencji pobrane 26 sierpnia 2026, 17:52 EDT.
Oczekiwania: Kwartał zgodny z oczekiwaniami może nie utrzymać mnożnika.
Marża: Koszty pamięci i komponentów optycznych mogą ograniczyć rentowność.
Wykonanie: Wdrożenia custom silicon wymagają długich cykli projektowania i kwalifikacji.
Rozwodnienie: Warranty Google to 6,4% prognozowanych rozwodnionych akcji.
Obrót: Wolumen regularny stanowił tylko 39% trzymiesięcznej średniej.
Wyniki za II kwartał fiskalny 2027 i telekonferencja — 27 sierpnia 2026, 16:45 EDT. Rynek porówna ewentualną podwyżkę prognozy z implikowaną wyceną po godzinach 228 mld USD i ruchem opcji o 10%.
Źródła: Yahoo Finance · Wyniki Marvell za I kwartał · Ogłoszenie wydarzenia Marvell · Investopedia · Reuters
Zaktualizowano 27 sierpnia 2026, 16:46 BST (UTC+1). Główne zamknięcie Londynu zostało zakończone; kwalifikujące się brytyjskie akcje były dalej dopasowywane po głównej cenie zamknięcia na Turquoise Plato Trade At Last do godz. 16:45 BST.
Słabość w sektorach energii, ubezpieczeń i górnictwa wśród dużych spółek sprowadziła rynek szeroki w dół. Krajowe spółki średniej wielkości odbiły się z dziennego minimum 24,833.20 i zakończyły praktycznie bez zmian.
Indeks zakończył poniżej 10,800 i tylko 20,96 punktów powyżej swojego minimum.
Podniesiono prognozę zysku przed opodatkowaniem za rok obrotowy 27 do £55m–£65m, powyżej konsensusu rynkowego £52,6m według Reutersa. Popyt letni podniósł sprzedaż rowerów, podróży i motoryzacji.
16:19:19 BST · wolumen 3,68 mln; dzienne maksimum 274,50pPopyt na infrastrukturę AI pozostaje najczystszą pozytywną wskazówką po wynikach Nvidii, wynosząc grupę IT na nowe 52-tygodniowe maksimum.
15:41:29 BST · dzienne maksimum 5,585pRopy naftowe pozostawały pod presją do zamknięcia, wzmacniając surowcowy ciężar FTSE 100.
16:30:00 BST · wolumen 5,26 mlnUbezpieczyciel pozostawał wśród najbardziej tracących gigantów, gdy inwestorzy rozważali perspektywy wzrostu w Azji i ryzyko powiązane z Chinami.
15:55:42 BST · wolumen 6,87 mlnByk: płaskie spółki średniej wielkości i dwucyfrowe wzrosty Halfords pokazują, że rewizje zysków wciąż mogą przeważać nad słabym rynkiem.
Niedźwiedź: FTSE 100 zamknął się poniżej 10,800, a All-Share i FTSE 350 straciły około 0,7%.
Indeksy i ceny akcji to najnowsze dostępne lub kursy zamknięcia z 27 sierpnia 2026 w BST; każda karta zawiera czas obserwacji. Nie pokazano liczby szerokości rynku, ponieważ wiarygodna wymiana liczby zwyżkujących/spadających spółek nie była dostępna.
Obraz referencyjny: oficjalne zdjęcie „halfords-store-front-1” z biblioteki medialnej Halfords; załączony obraz jest nową kompozycją redakcyjną opartą na referencji.
NOCNE AKCJE USA · AKTYWNE
Elastic pozostał najczystszym zwycięzcą po wynikach. Workday oddał odbicie z poprzedniej godziny i wrócił niemal dokładnie do zamknięcia w gotówce, podczas gdy Marvell i Rubrik pozostały wyraźnie niżej.
Zaobserwowano 23:02 EDT (UTC−4), 27 sierpnia. To są najnowsze wyświetlane nocne ceny. Handel nocny może być płytki; wyświetlana cena może oznaczać ostatni kwalifikowany wydruk, a nie ciągły rynek.
ESTC · MRVL · RBRK · WDAY · Zasady sesji
Workday oddał odbicie z poprzedniej godziny i wrócił w pobliże 193,57 $, zamknięcia gotówkowego. Rubrik lekko wzrósł; Elastic i Marvell pozostały bez zmian na monitorowanym wyświetlaczu.
Wzrosty nieznacznie przeważały zarówno na NYSE, jak i Nasdaq; łączny wolumen amerykański wyniósł około 14,9 miliarda akcji.
VIX: 15:42 EDT. Rentowność 10-letnia: 14:57 EDT. Szerokość rynku i wolumen: najnowsze dane zamknięcia.
Elastic utrzymuje się powyżej 100 USD na przedsesji i potwierdza, że siła wyników może poszerzyć popyt na oprogramowanie AI.
Nieudane odbicie Workday oraz utrzymująca się słabość Marvell i Rubrik sygnalizują wąską, kruchą taśmę wynikową przed Fed.
Zamknięcie gotówkowe WDAY na poziomie 193,57 $, ESTC na poziomie 100 $, minimum notowań MARVL po godzinach na poziomie 222,39 $ oraz rentowność 10-letnich obligacji w pobliżu 4,68%.
AKCJE AUSTRALII · SESJA POPołudniowa
Zaktualizowano 27 sierpnia 2026, 15:40 AEST (UTC+10)
Indeks przeszedł ze słabości do zdecydowanego unikania ryzyka. ASX 200 handlował tylko 4,7 punktu powyżej swojego dziennego minimum 9 030,60, spadając o 92,5 punktu względem zamknięcia ze środy.
MinRes gwałtownie odwrócił trend. Poranny wzrost po przywróceniu dywidendy zamienił się w stratę 4,29% do 64,02 A$ o 15:08 AEST, po wcześniejszym wzroście do 70,87 A$.
Sektor ochrony zdrowia pozostał wyjątkiem. Ramsay utrzymał wzrost 12,88% po tym, jak EBIT za rok finansowy 2026 pobił prognozy, a dywidenda przekroczyła konsensus.
Wydatki gospodarstw domowych w lipcu wzrosły o 1,1% miesiąc do miesiąca wobec oczekiwanych 0,3% i 7,0% rok do roku wobec 5,7% oczekiwanych. Rynki wyceniły podwyżkę we wrześniu na około 47% i pełną podwyżkę do grudnia.
AUD/USD wzrósł o 0,2% do 0,7184, podczas gdy trzyletnie kontrakty na obligacje rządowe spadły o siedem punktów po publikacji danych.
Reuters · wydatki i stopy procentowe| Ramsay Health | +12,88% | 15:12 |
| Qantas | +3,52% | 15:12 |
| Xero | −1,97% | 15:06 |
| Mineral Resources | −4,29% | 15:08 |
| Sigma Healthcare | −8,27% | 15:04 |
| Magellan Financial | −13,12% | 15:05 |
Wszystkie godziny w AEST, 27 sierpnia 2026. Dane na żywo z Google Finance lub najnowsze opublikowane odczyty.
Historyczny migawkowy odczyt śródsesyjny z 12:12 AEST; pokazany dla przełożenia na akcje, nie jako ceny bieżące.
Rynki ABC na żywoASX 200 utrzymuje 9 030, aukcja przyciąga kupujących, a defensywy rozszerzają się poza Ramsay.
Zamknięcie poniżej 9 030 potwierdza późną wyprzedaż; spółki spożywcze i technologiczne pozostają słabe przy rosnących szansach na podwyżkę stóp.
ASX 200: 9 030 minimum / 9 128 otwarcie. All Ords: 9 233 minimum / 9 339 otwarcie.
Koniec ciągłego handluRozpoczyna się Pre-CSPA; dopasowywanie wstrzymane, gdy brokerzy przygotowują zlecenia zamknięcia.
Końcowa Aukcja Jednej CenyASX oblicza oficjalne ceny zamknięcia.
Dopasowywanie po zamknięciuZlecenia po cenie CSPA nadal mogą być realizowane.