Akcje HPE rosną o 3,3% po godzinach przed raportem o przychodach na poziomie 11,8 miliarda dolarów

HOUSTON, 1 września 2026, 17:26 CDT — Akcje Hewlett Packard Enterprise wzrosły o 3,3% w handlu posesyjnym, gdy inwestorzy oczekiwali na nadchodzące wyniki spółki w wysokości 11,8 mld USD.

HOUSTON, 1 września 2026, 17:26 CDT — Akcje Hewlett Packard Enterprise (HPE) wzrosły o 3,3% w handlu posesyjnym, gdy inwestorzy oczekiwali na nadchodzące wyniki spółki w wysokości 11,8 mld USD.

  • O 18:26 EDT, akcje Hewlett Packard Enterprise Company były notowane po 52,57 USD, co stanowi wzrost o 3,3% w porównaniu z zamknięciem regularnej sesji.
  • HPE prognozuje przychody za trzeci kwartał na poziomie środkowym 11,8 mld USD, co wskazuje na sekwencyjny wzrost o około 10,3%.
  • W ostatnim kwartale przychody z sieci wzrosły o 148,2%, ale marża operacyjna spadła o 3,4 punktu procentowego.

Akcje Hewlett Packard Enterprise Company wzrosły o 3,3% w handlu posesyjnym we wtorek. Kurs wynosił 52,57 USD o 18:26 EDT, w porównaniu do ceny zamknięcia 50,87 USD dane rynkowe Yahoo Finance.

Decyzja ta zwiększa oczekiwania przed środowym raportem za trzeci kwartał fiskalny. HPE stoi teraz przed wyzwaniem udowodnienia, że rozszerzona działalność sieciowa może napędzać wzrost przy jednoczesnym utrzymaniu marż.

Dell Technologies Inc. znalazł się w centrum uwagi po tym, jak poinformował o sprzedaży serwerów AI na poziomie 16,4 mld USD i podniósł prognozę na cały rok po zamknięciu rynku we wtorek zgłoszenie do SEC.

.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″]{box-sizing:border-box;width:100%;max-width:100%;min-width:0;overflow-x:auto;margin:1.4rem 0;padding:clamp(14px,3vw,24px);border:1px solid #27364a;border-radius:16px;background:#0b1220;color:#e8f0fa;font-family:Inter,system-ui,-apple-system,”Segoe UI”,sans-serif} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] {box-sizing:border-box} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] .ts2-viz-head{display:flex;gap:12px;align-items:flex-start;justify-content:space-between;flex-wrap:wrap;margin-bottom:12px} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] h3{margin:0;font-size:clamp(18px,3vw,24px);line-height:1.2;color:#fff} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] .ts2-viz-value{font-size:clamp(22px,4vw,32px);font-weight:750;color:#00d3a7;white-space:nowrap} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] .ts2-viz-meta,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] .ts2-viz-source{margin:5px 0 0;color:#aab9cb;font-size:13px;line-height:1.45} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] svg{display:block;width:100%;max-width:100%;height:auto;min-width:0;margin-top:8px} @media(max-width:520px){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″]{padding:13px}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] .ts2-viz-head{display:block}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] .ts2-viz-value{margin-top:6px}} @media(prefers-color-scheme:light){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″]{background:#f7fafc;color:#172133;border-color:#cad5e2}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] h3{color:#101827}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] .ts2-viz-meta,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1826″] .ts2-viz-source{color:#536277}}

Cena HPE po godzinach

· dolary amerykańskie

52,57 USD · +3,3%
$54$53$52$51 regular close $50.87 4:004:305:005:306:006:26 $52.57

Źródło: dane rynkowe Yahoo Finance z jednej minuty. Notowania po godzinach mogą być płytkie i mogą się zmienić przed kolejnym otwarciem.

Akcje osiągnęły maksimum około 53,39 USD o 17:00 EDT, zanim oddały część tych zysków. Po spadku kurs był 18,2% poniżej 52-tygodniowego szczytu 64,25 USD.

HPE rozpoczęło okres raportowy z wyższą bazą. Przychody za drugi kwartał fiskalny wzrosły o 40% rok do roku do 10,7 mld USD wyniki HPE.

.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”]{box-sizing:border-box;width:100%;max-width:100%;min-width:0;overflow-x:auto;margin:1.4rem 0;padding:clamp(14px,3vw,24px);border:1px solid #2a3850;border-radius:16px;background:#0c1422;color:#eaf2fb;font-family:Inter,system-ui,-apple-system,”Segoe UI”,sans-serif} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] {box-sizing:border-box} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] h3{margin:0 0 5px;font-size:clamp(18px,3vw,24px);color:#fff} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-sub,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-source{margin:0;color:#a9b9cb;font-size:13px;line-height:1.45} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(3,minmax(0,1fr));gap:10px;margin:18px 0} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-card{min-width:0;padding:14px;border-radius:12px;background:#131f31;border:1px solid #293a50} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-label{display:block;min-height:38px;color:#aebed0;font-size:13px;line-height:1.35} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-big{display:block;margin-top:6px;color:#fff;font-size:clamp(22px,5vw,34px);font-weight:760;line-height:1} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-accent{color:#00d3a7} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-track{position:relative;height:14px;margin:10px 0 7px;border-radius:999px;background:#233247;overflow:hidden} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-range{position:absolute;left:47%;width:40%;height:100%;background:linear-gradient(90deg,#00d3a7,#4e8cff);border-radius:999px} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-tick{display:flex;justify-content:space-between;gap:8px;color:#9fb0c3;font-size:12px} @media(max-width:620px){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-grid{grid-template-columns:1fr}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-label{min-height:0}} @media(prefers-color-scheme:light){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”]{background:#f7fafc;color:#172133;border-color:#cad5e2}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] h3,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-big{color:#101827}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-card{background:#fff;border-color:#d6e0ea}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-sub,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-source,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-label,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-q3-guide”] .ts2-viz-tick{color:#536277}}

Próg przychodów za trzeci kwartał

Wytyczne spółki w porównaniu z poprzednim kwartałem; dolary amerykańskie

10,8 mld USDZakres Q312,3 mld USD

Źródło: komunikat HPE za drugi kwartał fiskalny, 1 czerwca 2026. Wzrost środkowego punktu obliczony na podstawie zgłoszonych danych.

Prognoza przychodów na trzeci kwartał wynosi od 11,5 mld USD do 12,1 mld USD. Środkowy punkt jest o 10,3% wyższy niż w poprzednim kwartale, co stanowi istotne porównanie sekwencyjne.

Za to odpowiadają dwa działy. W ostatnim kwartale Cloud i AI odnotowały 7,7 mld USD przychodów, a Networking przyniósł 2,7 mld USD.

.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”]{box-sizing:border-box;width:100%;max-width:100%;min-width:0;overflow-x:auto;margin:1.4rem 0;padding:clamp(14px,3vw,24px);border:1px solid #2b3b50;border-radius:16px;background:#0b1320;color:#eaf2fa;font-family:Inter,system-ui,-apple-system,”Segoe UI”,sans-serif} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] {box-sizing:border-box} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] h3{margin:0 0 5px;font-size:clamp(18px,3vw,24px);color:#fff} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-sub,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-source{margin:0;color:#a9b8c9;font-size:13px;line-height:1.45} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-row{display:grid;grid-template-columns:minmax(110px,1.1fr) minmax(150px,2fr) minmax(90px,.8fr);gap:12px;align-items:center;padding:16px 0;border-bottom:1px solid #243247} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-row:last-of-type{border-bottom:0} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-name{font-weight:700;color:#fff} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-name small{display:block;margin-top:3px;font-weight:500;color:#9fb0c3} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-bar{height:18px;border-radius:999px;background:#223146;overflow:hidden} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-fill-net{display:block;width:100%;height:100%;background:#00d3a7} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-fill-ai{display:block;width:15.5%;min-width:26px;height:100%;background:#4e8cff} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-metric{text-align:right;font-weight:750;font-size:19px;color:#fff} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-metric small{display:block;font-size:12px;font-weight:500;color:#9fb0c3} @media(max-width:560px){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-row{grid-template-columns:1fr}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-metric{text-align:left}} @media(prefers-color-scheme:light){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”]{background:#f7fafc;color:#172133;border-color:#cad5e2}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] h3,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-name,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-metric{color:#101827}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-sub,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-source,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-name small,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-engine”] .ts2-viz-metric small{color:#536277}}

Wzrost przyniósł różne sygnały dotyczące marż

Roczny wzrost przychodów i marży operacyjnej za Q2 FY2026

Sieci2,7 mld USD przychodu
+148,2%21,6% marży
Chmura i AI7,7 mld USD przychodu
+22,9%12,4% marży

Źródło: komunikat HPE za drugi kwartał fiskalny. Długość słupków porównuje zgłoszone tempo wzrostu, a nie wielkość segmentu.

Dyrektor finansowa Marie Myers stwierdziła, że HPE „realizuje oszczędności szybciej niż planowano” w odniesieniu do Juniper i Catalyst. Wyniki, które zostaną opublikowane w środę, zweryfikują to stwierdzenie.

Sieci odnotowały marżę operacyjną na poziomie 21,6%, co oznacza spadek z 25,0% w tym samym okresie ubiegłego roku. Marża dla Cloud i AI wzrosła do 12,4% w porównaniu z wcześniejszym poziomem 6,6%, częściowo równoważąc ogólny wpływ.

Nastroje na Wall Street są pozytywne. Według Google Finance, z 16 ostatnich raportów analityków, 10 to rekomendacje kupna, a sześć to oceny „trzymaj”, bez żadnych zaleceń sprzedaży dane analityków.

.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”]{box-sizing:border-box;width:100%;max-width:100%;min-width:0;overflow-x:auto;margin:1.4rem 0;padding:clamp(14px,3vw,24px);border:1px solid #2a3a50;border-radius:16px;background:#0c1422;color:#eaf2fb;font-family:Inter,system-ui,-apple-system,”Segoe UI”,sans-serif} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] {box-sizing:border-box} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] h3{margin:0 0 5px;font-size:clamp(18px,3vw,24px);color:#fff} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-sub,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-source{margin:0;color:#a9b8ca;font-size:13px;line-height:1.45} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-stack{display:flex;width:100%;height:34px;margin:18px 0 12px;border-radius:9px;overflow:hidden;background:#26364a} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-buy{display:flex;align-items:center;justify-content:center;width:62.5%;background:#00b991;color:#061812;font-weight:800} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-hold{display:flex;align-items:center;justify-content:center;width:37.5%;background:#f2b84b;color:#201503;font-weight:800} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-legend{display:grid;grid-template-columns:repeat(3,minmax(0,1fr));gap:10px} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-item{padding:12px;border-radius:10px;background:#131f30;border:1px solid #29394d} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-item strong{display:block;font-size:24px;color:#fff}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-item span{color:#aab9ca;font-size:13px} @media(max-width:500px){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-legend{grid-template-columns:1fr}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-stack{height:42px}} @media(prefers-color-scheme:light){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”]{background:#f7fafc;color:#172133;border-color:#cad5e2}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] h3,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-item strong{color:#101827}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-item{background:#fff;border-color:#d6e0ea}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-sub,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-source,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-analyst-split”] .ts2-viz-item span{color:#536277}}

Rekomendacje analityków sprzyjają kupującym

Szesnaście ocen opublikowanych w ciągu ostatnich trzech miesięcy

10Kupuj
6Trzymaj
0Sprzedaj

Źródło: zestawienie ocen analityków Google Finance, dostęp 1 września 2026.

HPE ogłosi wyniki o 16:30 EDT 2 września komunikat spółki. Inwestorzy skupiają się na przychodach, marżach według segmentów oraz zrewidowanych prognozach wolnych przepływów pieniężnych.

Ryzyka: Wahania w handlu posesyjnym mogą być gwałtowne. Wyższe koszty integracji, rosnące ceny pamięci, słabsze zakupy serwerów lub opóźnienia w oszczędnościach związanych z Juniper mogą obciążyć zyski i przepływy pieniężne.

Główne wyzwanie jest jasne. HPE musi osiągnąć wzrost zbliżony do prognozy, jednocześnie utrzymując poprawę marż, która wsparła ostatni kwartał.

NIO stock drops to 52-week low as options market signals 8.8% move on earnings
Previous Story

Akcje NIO spadają do najniższego poziomu od 52 tygodni, a rynek opcji sygnalizuje ruch o 8,8% po wynikach finansowych