HPE-aandeel daalt 3,7% na recordkwartaal met hogere groeidoelstelling

Hewlett Packard Enterprise Company aandelen daalden met 3,7% in de handel na sluitingstijd, ondanks dat het bedrijf recordverkopen en winst voor het kwartaal rapporteerde. Het aandeel werd verhandeld op $49,89 om 17:44 EDT, lager dan het vorige slot van $51,83.

HOUSTON, 2 september 2026, 17:44 (EDT)

  • HPE stond laatst op $49,89 in de handel na sluitingstijd, 3,7% lager dan de slotkoers van $51,83.
  • De omzet voor het kwartaal steeg met 34% en bereikte een recordhoogte van $12,2 miljard.
  • De verkoop in netwerken steeg met 74,9%, terwijl de omzet uit Cloud & AI met 25,4% toenam.
  • HPE heeft zijn omzetgroeiverwachting voor boekjaar 2027 verhoogd naar een bandbreedte van 13% tot 17%.

Hewlett Packard Enterprise Company NYSE:HPE aandelen daalden met 3,7% in de handel na sluitingstijd, ondanks dat het bedrijf recordverkopen en winst voor het kwartaal rapporteerde. Het aandeel werd verhandeld op $49,89 om 17:44 EDT, lager dan het vorige slot van $51,83 Yahoo Finance.

De ommekeer verhoogt de verwachtingen voor HPE. Beleggers kijken nu naar margeverbeteringen om de groei door Juniper te evenaren.

.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″]{box-sizing:border-box;width:100%;max-width:100%;min-width:0;overflow-x:auto;margin:1.25rem 0;padding:1rem;border:1px solid #d8dee8;border-radius:14px;background:#f7f9fc;color:#142033;font:14px/1.45 system-ui,-apple-system,BlinkMacSystemFont,”Segoe UI”,sans-serif} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″] {box-sizing:border-box} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″] h3{margin:0 0 .25rem;font-size:1.08rem;line-height:1.25} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″] p{margin:.25rem 0;color:#4b5b70} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″] svg{display:block;width:100%;max-width:100%;height:auto;margin:.75rem 0} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″] .ts2-viz-source{font-size:.78rem;color:#607089} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″] a{color:#126b57} @media (max-width:480px){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″]{padding:.75rem;font-size:12px}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″] h3{font-size:1rem}} @media (prefers-color-scheme:dark){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″]{background:#111a27;color:#edf4ff;border-color:#314056}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″] p,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″] .ts2-viz-source{color:#aebdd2}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-ah-1744″] a{color:#58d6b6}}

HPE koersverloop na sluitingstijd

Amerikaanse dollars; reguliere slotkoers weergegeven als een stippellijn.

$53$51$49$47Close16:3017:0017:30$51.83 close$47.92$49.89

Per .

Bron: Yahoo Finance één-minuut en vertraagde koersgegevens.

HPE rapporteerde een omzet van $12,21 miljard, een stijging van 33,7% ten opzichte van het voorgaande jaar. De GAAP bedrijfswinst steeg naar $1,39 miljard, vergeleken met $247 miljoen een jaar eerder. De gegevens werden gerapporteerd in HPE’s SEC-ingediende winstbericht.

De non-GAAP operationele marge steeg naar 16,2% van 8,5%. Aangepaste verwaterde winst per aandeel bedroeg $1,11, waarmee HPE’s verwachte bandbreedte van $0,88 tot $0,93 werd overtroffen.

.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”]{box-sizing:border-box;width:100%;max-width:100%;min-width:0;overflow-x:auto;margin:1.25rem 0;padding:1rem;border:1px solid #d8dee8;border-radius:14px;background:#f7f9fc;color:#142033;font:14px/1.45 system-ui,-apple-system,BlinkMacSystemFont,”Segoe UI”,sans-serif} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”] {box-sizing:border-box} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”] h3{margin:0 0 .25rem;font-size:1.08rem;line-height:1.25} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”] p{margin:.25rem 0;color:#4b5b70} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”] svg{display:block;width:100%;max-width:100%;height:auto;margin:.75rem 0} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”] .ts2-viz-source{font-size:.78rem;color:#607089} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”] a{color:#126b57} @media (max-width:480px){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”]{padding:.75rem;font-size:12px}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”] h3{font-size:1rem}} @media (prefers-color-scheme:dark){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”]{background:#111a27;color:#edf4ff;border-color:#314056}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”] p,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”] .ts2-viz-source{color:#aebdd2}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-segment-growth”] a{color:#58d6b6}}

Waar HPE’s groei vandaan kwam

Omzetgroei in het derde fiscale kwartaal ten opzichte van een jaar eerder.

Data center networkingNetworking totalServerCloud & AI total112.2%74.9%35.3%25.4%

Bron: HPE resultaten Q3 2026, gerapporteerd op 2 september.

Cloud & AI bleef de groei aanjagen. De omzet steeg met 25,4% tot $9,04 miljard, en de segmentmarge verbeterde tot 17,0%. De marge was 7,0% in het voorgaande jaar.

Netwerken liet snellere groei zien, maar slechts een lichte verbetering in marges. De omzet steeg met 74,9% tot $2,89 miljard. De marge bleef op 22,0%, wat minimale verandering toont ten opzichte van het voorgaande jaar.

De verkoop van datacenter-netwerken verdubbelde tot $382 miljoen. HPE heeft Juniper-switches geïntegreerd in zijn AI-datacenterportfolio.

CEO Antonio Neri zei: “AI wordt een meerjarige groeimotor voor HPE.” CFO Marie Myers wees op een record orderachterstand en gedisciplineerde uitvoering.

.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”]{box-sizing:border-box;width:100%;max-width:100%;min-width:0;overflow-x:auto;margin:1.25rem 0;padding:1rem;border:1px solid #d8dee8;border-radius:14px;background:#f7f9fc;color:#142033;font:14px/1.45 system-ui,-apple-system,BlinkMacSystemFont,”Segoe UI”,sans-serif} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] *{box-sizing:border-box} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] h3{margin:0 0 .7rem;font-size:1.08rem;line-height:1.25} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(2,minmax(0,1fr));gap:.65rem} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-card{min-width:0;padding:.85rem;border-radius:10px;background:#eaf0f7} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-label{display:block;color:#526277;font-size:.78rem} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-value{display:block;margin:.2rem 0;color:#0b715a;font-size:1.5rem;font-weight:750;line-height:1.1} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-note{display:block;color:#33445a;font-size:.82rem} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-source{margin:.75rem 0 0;font-size:.78rem;color:#607089} .ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] a{color:#126b57} @media (max-width:480px){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”]{padding:.75rem}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-grid{grid-template-columns:1fr}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-value{font-size:1.25rem}} @media (prefers-color-scheme:dark){.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”]{background:#111a27;color:#edf4ff;border-color:#314056}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-card{background:#1b2839}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-label,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-note,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-source{color:#aebdd2}.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] .ts2-viz-value,.ts2-inline-viz[data-ts2-viz=”hpe-fy27-framework”] a{color:#58d6b6}}

Verhoogd kader voor boekjaar 2027

Omzetgroei13%–17%Verhoogde bandbreedte verwachting
Non-GAAP groei van WPA16%–20%Jaar-op-jaar doelstelling
Non-GAAP operationele marge14%–15%Kader voor het volledige jaar
Vrije kasstroom≥ $5,0 mldVerhoogd minimum

Bron: HPE resultaten Q3 2026.

Het management heeft de omzetgroeiverwachting voor boekjaar 2027 verhoogd naar een bandbreedte van 13%–17%. Het bedrijf verwacht een vrije kasstroom van minimaal $5,0 miljard. De aangepaste WPA-groei wordt geschat tussen 16% en 20%.

HPE heeft zijn verwachting voor de vrije kasstroom in boekjaar 2026 verhoogd naar minimaal $3,75 miljard. Het bedrijf is van plan om minimaal 75% van de vrije kasstroom van het vierde kwartaal terug te geven.

Het dividend blijft op $0,1425 per aandeel, gepland om uit te keren op of rond 16 oktober aan aandeelhouders die op 17 september geregistreerd staan.

HPE zal deelnemen aan de Citi Global TMT Conference op 8 september, volgens de volgende geplande investeerdersbijeenkomst HPE investor relations.

Risico’s: De integratie met Juniper kan het moeilijker maken om organische groei te beoordelen. Marges kunnen ook fluctueren door veranderingen in componentkosten en orderschema’s. De liquiditeit is lager voor koersen na sluitingstijd.

Rolls-Royce Shares Drop 4.5% with £5.7 Billion Market Value Wipe Surpassing Profit Forecast
Previous Story

Rolls-Royce-aandelen dalen 4,5% met £5,7 miljard aan marktwaarde verdampt ondanks winstverwachting overtroffen